Velkopáteční křížová cesta pro rodiny s dětmi

Děti, rodiče, prarodiče a farníci z různých koutů děkanátu spolu s otcem Stanislavem i jáhnem Josefem zavítali na Velký pátek (19.4.2019) do České Vsi. Bylo nás přes 60. Každá rodina si zvolila svůj úmysl a napsala ho na dřevěný kříž. Od hřbitova jsme za zvuku „klacíkového orchestru“ vyšli směr kaplička u Lesního domova. Rádi bychom, aby toto místo začalo znovu žít a lidé se zde scházeli k modlitbě. Už třetím rokem putujeme rodiny na toto místo s úmyslem, aby byla kaplička vysvěcena.

Dříve byl ve znaku obce Česká Ves archanděl Michael, tak možná právě jemu, abychom Zlo odvrátili od svých rodin a domovů? Uvidíme, kdo z nebe si vybere toto místo pod svou ochranu.

Letos jsme ze dřeva vyrobili a umístili jednoduchá dřevěná zastavení. U těch jsme vršily kameny a jednotlivá zastavení tak více zviditelňovali. Při modlitbě i sami na sobě jsme se pokusili nějak dětem přiblížit, co Ježíš prožíval. Ať už pádem na zem, přiložením roušky, dotykem kříže, potěšením maminek, přibíjením hřebíků, stavbou hrobu apod.

Své úmysly jsme donesli ke kapličce a v naději a důvěře v Kristovo vzkříšení jsme se neobešli bez zazvonění na zvoničku, která je v kapli.

Po nasycení ducha jsme nasytili i svá těla. Takový opečený velkopáteční chleba na ohni byl skutečnou lahůdkou.

Příště zas? Budeme rádi, když nás zase přibude a věříme, že už třeba půjdeme ke kapličce: sv. Michaela, Panny Marie, sv. Dominika….? Jaký světec je váš favorit:-)?