Noc kostelů v Kobylé

Kostel… místo s jedinečnou atmosférou. Místo, kam se mnozí z nás uchylují, aby načerpali sílu a odvahu, místo kde hledáme cestu sami k sobě. Kostel není jen stavba a místo někde v obci, kostel je prostor, kde je povznášen náš duch.  I letos se místní farníci zapojili do celostátně pořádané akce „Noc kostelů“, která se konala 25.května v odpoledních hodinách.

Každým rokem se o našem kostele dovídám víc a víc informací a zajímavostí, místní farníci vždy nachystají zajímavý program. Moudrá a poučná slova plynou prostorem a hledají své posluchače, letošním rokem nás prováděl pan P. Bednarski.

V kostele jste mohli nahlédnout i tam, kam se běžně nedostanete, dále pak byla k vidění výstava prací žáků místní školy.

Program byl doplněn o vystoupení Kytarového sboru z Jeseníku. Hudba linoucí se kostelním prostorem nás jistě všechny povznesla. Na závěr jste mohli příjemné odpoledne završit posezením u kávičky s výbornými koláčky, které připravili místní farníci.

Zuzana Jochmanová, starostka obce