Mše svatá na Zelený čtvrtek ve Skorošicích

Zeleným čtvrtkem 28.3.2024 začalo Velikonoční triduum, které je vrcholem celého křesťanského roku. Tento den si připomínáme velikonoční slavnostní večeři Kristovu a apoštoly, které ustanovil k tomu, aby přinášeli jeho lásku a pravdu do celého světa. Mši svatou sloužil P. Mgr. Jozef Florek v 17:00 hodin ve farním kostele sv. Martina ve Skorošicích. Při andělském chvalozpěvu Gloria naposledy zazněly zvonky a varhany. Odletěly tzv. do Říma a opět zazní při vigilii Zmrtvýchvstání Páně (na Bílou sobotu).

Otec Jozef mluvil v kázání o poslední večeři, o ustanovení apoštolů, o nás … I když Pána Jidáš zradil a už přesně věděl, co udělá, měl to zaplacené, tak Ježíš láskyplně přijímá svůj úkol a dobrovolně se vydává svým katům. Je potřeba si uvědomit, že každý předem naplánovaný hřích, který chceme spáchat a jsme přesvědčení, že jej vykonáme, je to samé, co zrada Jidáše. Bůh nás kvůli tomu nepřestane milovat, ale my se dobrovolně jeho lásky vzdáváme. Když nás napadne něco zlého a začneme tomu propadat, podívejme se na kříž, na Toho, který všechny naše hříchy vzal a bere láskyplně na sebe. Obraťme své smýšlení a držme se Boha ve šech životních situacích.

Na závěr mše svaté bylo ciborium s nejsvětější Svátostí přeneseno do svatostánku bočního oltáře, u nějž mohli věřící v modlitbách adorovat.