Májová pobožnost u kapličky P. Marie Prostřednice všech milostí v České Vsi dne 11. 5. 2024

Mariánskou pobožnost vedl otec Petr Fiala. Který přítomné povzbudil životním příběhem z překonávání horolezeckých překážek, kdy je žádoucí, aby byly zdolány očekávané i neočekávané těžké překážky, a to silnou a pevnou vůli horolezce. Tento příměr platí i v oblasti lidského, duševního i duchovního života věřícího člověka. Kromě krásných mariánských písní přítomných věřících zazpívali Josef a Jan Hanulíkovi  (otec a syn) loretánskou litanii.

Po skončení mariánské pobožnosti se rodiny shromáždily u užitkového ohně. Nechyběly špekáčky, sladkosti pro děti ani dobré pití. Vládla zde dobrá nálada a vzájemné sdílení rodin v překrásném slunečním počasí a nádherné přírodě. Povzbuzením byla i účast dříve narozené farnice Růženky (80 plus), která přes kopcovitý terén bravurně došla po svých na místo samé i zpět domů.

Byla to opravdu požehnaná neděle spojená i se svátkem matek v rodinném i farním společenství pod širým nebem.

Trvalý jáhen Josef L.