Kaplička u lesa ve Vidnavě znovu září bílou barvou

Manželé Kubáňovi, naši věrní farníci z Vidnavy, mají v blízkosti svého domu kapličku, říkáme jí BÍLÁ KAPLIČKA U LESA. Vždy měla bílou barvu a vítala každého, kdo chtěl vstoupit do lesa. Kaplička byla neudržovaná, nikdo se o ní nestaral, snad občas kytička ji ozdobila, ale barva fasády už nebyla čistě bílá, objevovaly se fleky, rýhy a prach… Náš varhaník se svou ženou se rozhodli o kapličku starat, už v dřívějších letech pořídili černou mříž a opravili fasádu, která po delší době opět změnila svou barvu, pletivo v mříži mělo díry a bílá opět nebyla bílá…V těchto letních dnech se manželé Kubáňovi za finanční podpory našeho kněze otce Miroslava a nás farníků pustili znovu do poctivé práce.

Kapličku vyšperkovali, vymalovali uvnitř na světle modrou a zvenku na bílou, pověsili nové obrazy Pána Ježíše i Panny Marie, kolem celé kapličky rozsypali štěrk a upravili její okolí. Nechyběly živé květiny i posekání trávy. Děkujeme panu Mačudovi, který štěrk přivezl traktorem a také nám věnoval zlatou barvu pro svatozář sochy Panny Marie.

A radost celé naší farnosti byla znát. Otec Miroslav zorganizoval požehnání opravené kapličky na sobotu 15.7.2023. V 15:00 hodin jsme prožili mši svatou v kostele sv. Kateřiny a pak se společně vydali ke kapličce. Zazněly litanie k Srdci Ježíšovu a desátek růžence k Panně Marii. „Vždyť kapličku zdobí Pán Ježíš se svou maminkou Pannou Marií. Každý, kdo se zastaví a s láskou na ně pohlédne, pomodlí se, zakusí kousek nebe a srovná se mu život,“ zvěstoval nám s vděčností pan farář. „Vždyť plnit vůli Boží je naše poslání!“ Otec Miroslav bílou kapličku požehnal a požehnal i nám přítomným. Poděkoval Pánu Bohu a manželům Kubáňovým. „Všímejme si i my drobností, které můžeme udělat a pomáhejme, dokud nám ruce slouží, třeba skrytě, v maličkostech…Ať do nebe přineseme dobré skutky, které jsme vykonávali s radostí pro slávu Boží.“

Fotogalerie zde.