Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 9.-14.8.2022 – svědectví

Dominika: Na celostátním setkání mládeže v Hradci Králové, které se uskutečnilo letos v srpnu, nás bylo přes 4 tisíce mladých ve věku od 14 do 25 let. A staralo se o nás asi 600 dobrovolníků. Heslo setkání znělo: „VSTAŇ – učiním z tebe svědka toho, co jsi viděl.“

Program jsme měli nabitý, ráno se začínalo společnou modlitbou v hlavním stanu, pak byla katecheze a mše svatá. Odpoledne nabízelo různé skvělé workshopy, zajímavé přednášky, možnost setkávání, sdílení i odpočinku. Bavily nás každodenní scénky s velmi chytlavými zvoláními a vtipné ohlašování informací od mladých moderátorů.

 

Byl tam s námi i blahoslavený Carlo Acutis – mohli jsme pobýt u jeho ostatků.

 

Večer pak byl další společný program – mě osobně se líbil večer smíření, kde mluvil o. Karel Moravec z Králík na téma svátost smíření. A pak také Godzone – chválový koncert, kde se skákalo i modlilo zároveň.

 

Sára: Jedním z největších zážitků pro mne bylo moci pomáhat rozdávat jídlo, a při tom vidět jak náš o. biskup Martin David ve žluté vestičce a klobouku pomáhá též. Mohla jsem asistovat i u toho, když kněží dávali účastníkům požehnání pomazáním olejem a já tak mohla zblízka vidět spoustu radostných tváří.

 

Z celostátního setkání mládeže si odnášíme: kromě spousty krásných zážitků i naději, že církev je mladá, že žije.

 

Dominika Tschuliková