Bílá sobota v Jeseníku

V sobotu 30. 3. 2024 mohli věřící od rána navštívit farní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jeseníku k adoraci u Božího hrobu v boční kapli. Od 7:00 – 8:00 hodin měli možnost svátosti smíření. Samotné obřady vigilie Zmrtvýchvstání Páně začaly v 19:00 hodin. Hlavním celebrantem byl P. Mgr. Stanislav Kotlář, děkan. Venku před kostelem se požehnal oheň a od něj se zapálila velikonoční svíce – Paškál. Přítomní si od paškálu v kostele zapálili svíce, které měli k tomu připravené.

Dále obřady Bílé soboty pokračovaly velikonočním chvalozpěvem a bohoslužbou slova. Následovala křestní bohoslužba, spojená s křtem Kristýny a Marie. Bůh je láska; kdo zůstává v lásce, zůstává v Bohu a Bůh zůstává v něm (1 Jan 4, 16).

« z 2 »

Text: MG, foto: Jarmila Fussová, Petr Novák