Slavnostní otevření zrekonstruovaného Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku

Biskup Martin David požehná v pátek 7. srpna zrekonstruované prostory Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Přijal tak pozvání Charity Jeseník, jež tento domov pro seniory, který je součástí sítě sociálních služeb Olomouckého kraje, spravuje.

7. srpna dojde ke slavnostnímu otevření zrekonstruovaného Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku na ulici Lidická 89. Akce začne ve 14.00 hod. přivítáním návštěvníků, přestřižením pásky a požehnáním budovy biskupem Martinem Davidem.

Stavební práce na objektu započaly v lednu loňského roku. Nově byl do něj vestavěn evakuační lůžkový výtah až do 2. patra, do většiny pokojů byly doplněny sociální uzly (koupelna a WC) a provedla se kompletní rekonstrukce všech rozvodů a sítí. Přistoupilo se k výměně oken, dveří a k zateplení obálky budovy. Nové umístění mají nyní výdejna jídla, jídelna, prádelna, společné prostory a další servisní místnosti, včetně vybavení. Součástí revitalizace byla i oprava stávajících přístupových komunikací pro klienty i pracovníky domova, jenž se stal bezbariérovým. Rekonstrukcí se snížil počet uživatelů na pokojích na 20 – snížením kapacity vzniklo 6 jednolůžkových a 7 dvoulůžkových pokojů, součástí 10 z nich je nově i bezbariérové sociální zařízení.

Celkové náklady na rekonstrukci přesáhly 45 mil. korun, z mnoha subjektů, které opravy finančně podpořily, zmiňme Biskupství ostravsko-opavské, Diecézní charitu, ministerstvo práce a sociálních věcí či řadu obcí na Jesenicku. Více než 1 milion korun pak na práce putoval z Tříkrálových sbírek. Seznam těch, kdo projekt finančně podpořili, najdete zde, včetně fotogalerie objektu, který bude možné v rámci slavnostního otevření projít. Můžete se těšit na časosběrné video z průběhu rekonstrukce nebo třeba jen na příjemné posezení na místní veliké a krásné zahradě.