Farní projekt „Přístupná kostelní věž“

Projekt řeší zpřístupnění a nasvícení prohlídkového okruhu zadní obranné věže se zvonicí a půdy hlavní lodi kostela. Obranná věž je opatřena střílnami, na horní, dříve obrannou plošinu, vede staré točité schodiště vyzděné v síle zdiva z prostoru zvonice. Zvonová stolice je ze starých masívních trámů s vytesanými vybráními dle tvaru houpajících zvonů. Kovanými dveřmi lze projít z věže do půdy nad hlavní lodí kostela.

Je zde umístěn historický dřevěný rumpál z doby výstavby kostela, staré lucerny, ukázka varhanního ventilátoru a další zajímavé exponáty. Okna v průčelí kostela nabízí pohled shora na zlatohorské náměstí. Nasvícením prostor řešíme zároveň provozní osvětlení tří věží a méně přístupných prostor pod bočními střechami, z důvodu nutnosti kontrol a údržby střech během roku. Tyto prostory jsou velmi atraktivní a je o prohlídky velký zájem.