Dětský den v Javorníku

V sobotu 30. června 2018 uspořádali farníci z Javorníka, společně s otcem Krzysztofem Ryźkou, SDS, dětský den, v rámci ukončení školního roku. Na místním dětském hřišti, jehož pozemek patří farnosti, jsme po ranní mši svaté nachystali půjčený velký stan, nanosili dřevo, lavičky, stoly a vše potřebné. V 14:30 hodin byl naplánovaný začátek. Farnost pozvala i děti z dětského domova z Černé Vody, které se rády této akce zúčastnily.

Otec Krzysztof zahájil dětský den společnou modlitbou, při které měl každý zvednuté ruce k nebi. Po ní už pokračoval připravený program.

Pro děti bylo připraveno 11 stanovišť. Na každém z nich plnily různé úkoly, ať to byly fyzické dovednosti jako skákání v pytli, skok do dálky, házení basketbalového míče na koš …, tak i vědomostní, kde ty věřící musely prokazovat své vědomosti v oblasti víry. Nevěřící děti byly seznamovány s kostelem, Bohem, svatými. Další disciplíny se skládaly ze zručnosti. Děti chodily slalom kolem stromků se lžící, na níž měly pingpongový míček, kuličková show, hod softbalovým míčkem do malého koše apod.

Po zvládnutí každého stanoviště byl každý odměněn nějakou sladkostí.

Po ukončení tohoto sportovně – vědomostního programu byl rozdělán oheň a děti si mohly opéct buřta. Panovala volná zábava, kterou prokládaly holky z dětského domova uměleckými vložkami, ať už to byl zpěv nebo tanec. A to by nebyl otec Krzysztof, aby se k nim nepřipojil se svými tanečními kreacemi.

Ukončení bylo zhruba kolem 18:00 hodin. Bylo to pěkné odpoledne. Děti si odnášely plno zážitků a nejen ony. I dospělí se dovídali, že na otázku, jakým způsobem se můžeme dostat po smrti do nebe, tak raketou a svatí v kostele mají na hlavě tu zlatou korunu … Prostě s dětmi je vždycky fajn a je na co vzpomínat. Děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě programu a následné pomoci s jeho uskutečněním.